دیتابیس قطعات (Part data base) در نرم افزار Eplan

مدت زمان

16 دقیقه

مدرس

مدرس

محمد رحمتی

در حال بارگذاری
با درود به مهندسان عزیز ،در جلسه یازدهم آموزش نرم افزار Eplan Electric P8 در سایت ایپلن سنتر در خدمت شما خواهیم بود با آموزشی مرتبط با بخش Part management یا دیتابیس قطعات در نرم افزار ایپلن.

در این جلسه آموزشی در ابتدا به معرفی این بخش می پردازیم.با ساختار درختی مربوط به دسته بندی تجهیزات در پنجره Part management آشنا می شویم. با مفهم Part در ایپلن  و روش انتخاب پارت مربوط به مارکی خاص آشنا خواهیم شد  و نیز تب های مختلف دیتابیس نرم افزار را معرفی اجمالی می کنیم. 

کاربران عزیز برای اینکه بتوانند با آموزش های ما از این مرحله به بعد همراه باشند، لازم است تا به نسخه ای از نرم افزار دسترسی داشته باشند که تمامی منوهای آن فعال شود (معادل نسخه اورجینال). همچنین وجود دیتابیسی مشابه بین آموزش دهنده و کابر از این قسمت به بعد ضروری می باشد. برای این منظور پیشنهاد ما استفاده از نسخه نرم افزار eplan Electric version 2.7  موجود در سایت Eplancenter.ir می باشد. 

در جلسه یازدهم آموزش نرم افزار Eplan، با موارد زیر آشنا خواهیم شد:
 • مفهوم Part در Eplan
 • معرفی دسته بندی قطعات در پنجره part management
 • معرفی تبهای مربوط به اطلاعات فنی ، بازرگانی ،ساختاری، ماکروها و … در پنجره part management
 • نحوه خرید و دانلود نرم افزار ذر سایت eplancenter.ir
 • تفاوت نسخه ایپلن موجود در سایت ایپلن سنتر و نسخه های موجود در سایت های دانلود رایگان

8 دیدگاه

  • پشتیبان رحمتی
   نویسنده
   سلام . اگر رویژن گرفته باشید، قابل بازیابی است در غیر اینصورت غیر قابل بازیابی است. البته نرم افزار ایپلن عمل Undo تا چند روز قبل را انجام می دهد.
  • پشتیبان رحمتی
   نویسنده
   ویرایش پلات فریمها در ایپلن در صفحات پروژه انجام نمی شود. شرح کامل این موضوع در جلسات آینده آموزش جامع به زودی قرار خواهد گرفت.
 • ایوب مرشد
  سلام و عرض ادب من دینا پورتال مارک اشنایدر و زیمنس و ABB رو خرید کردم و نصب کردم بر روی نرم افزار. ولی وقتی وارت part management و زیر مجموعه part/Electrical engineering می شوم اولا که سه تا پوشه ندارم یعنی فقط پوشه Assembly و component و دارم و پوشه module و ندارم و باید چکار کنم که این پوشه اضافه بشه؟دوم این که وقتی پوشه relay,contactors و باز می کنم تمام برندها ی نام برئه نصب شدن ولی مثل نرم افزار شما که اموزش می دین دسته بندی و طبقه بندی نشده چطور طبقه بندی و دسته بندی و انجام بدم؟ممنون می شم راهنمایی کنید این دو مشکل من و .  
  • پشتیبان رحمتی
   نویسنده
   با سلام این موضوع مربوط می شود به روش ساختاربندی (پیکربندی) پارت دیتابیس نرم افزار. در بسته نقشه کشی با دیتاپورتال این روش مفصل توضیح داده شده است. باسپاس از توجهتان
   • ایوب مرشد
    سلام ممنون از توضیحات عالی شما .فقط یک مورد دیگه در فیلم اموزشی شما و نرم افزار شما در پنجره part management و زیر مجموعه part/ Electrical engineering شما سه پوشه به نام های Assembly وcomponent و module رو دارید ولی من در نرم افزارم  پوشه module را ندارم . می شه دلیلش و توضیح بدید . ممنون می شم
فهرست