استفاده از قابلیت Eplan data potrtal در نقشه کشی حرفه ای

ایپلن دیتاپرتال

دیتاپرتال نرم افزار EPLAN

>> توضیح کوتاه <<

درودی دیگر بر کاربران عزیز وبسایت ایپلن سنتر. در این قسمت به آرشیو کامل دیتاپرتال های آفلاین نرم افزار Eplan به تفکیک نام شرکت دسترسی خواهید داشت.

دیتاپرتال آفلاین در واقع کتابخانه ای کامل از اطلاعات محصولات آن شرکت می باشد. اطلاعاتی مانند ماکروها، مشخصات فنی قطعات و … . این اطلاعات به تفکیک نام شرکت (مثلا دیتاپرتال شرکت زیمنس) دسته بندی شده و برای شما مهندسان عزیز تهیه و عرضه شده است. با تهیه فایل دیتاپرتال آفلاین و انتقال آن به نرم افزار Eplan ، امکان تهیه مدارک و نقشه های برقی به روشی پیشرفته مهیا می شود. به کمک نقشه کشی پیشرفته با Eplan (مبتنی بر دیتاپرتال)، انبوهی از مدارک الکتریکال را می توان در حداقل زمان ممکن تولید نمود که به جذب حداکثری پروژه ها و سودآوری سازمان منجر می گردد. در نهایت موفقیت کاری را برای فعالان این عرصه به ارمغان خواهد آورد. در آموزش های موجود در ایپلن سنتر روش های نقشه کشی پیشرفته با استفاده از دیتاپرتال نرم افزار Eplan به تفضیل آمده است.

شرکت های تولید کننده تجهیزات برقی (مانند اشنایدر الکتریک ، زیمنس ، هیوندا و … ) معمولا صدها و بلکه هزاران قطعه برقی را تولید و روانه بازار می کنند. طراح نقشه برقی همواره نیاز دارد تا اطلاعات مربوط به این محصولات را وارد مدارک الکتریکال نموده و با استفاده از آنها گزارش ها و داکیومنت های مهندسی را  تولید نماید. این اطلاعات به طور کامل در دیتاپرتال آن شرکت موجود بوده و ما فقط کافیست آن را به دیتابیس نرم افزار Eplan اضافه نماییم.

دیتابیس نرم افزار ایپلن به طور پیش فرض فاقد اطلاعات ذکر شده می باشد و لازم است با استفاده از دیتاپرتال ایپلن، این اطلاعات وارد دیتابیس نرم افزار شود.

ديتاپورتال شركت هاي مهم

دیتاپرتال اشنایدر الکتریک

null

دیتاپرتال امرن omron

null

null

eplan data portal wago

دیتاپرتال آ ب ب

null

null

دیتاپورتال HYUNDAI

null

ديتاپورتال وايدمولر

ديتاپرتال LS

دیتاپرتال شرکت شیوا امواج

چه اطلاعاتی در دیتاپرتال ها وجود دارد؟

اطلاعات موجود در دیتاپرتالکاربرد تصویرآموزش های مرتبط
3D Macrosماکروی سه بعدی جهت استفاده در جانمایی سه بعدی با Eplan pro panel3D Eplan Macrosآموزش Eplan pro panel
2D Macros - Single lineماکروی سیمبل تک خطی جهت ایجاد نقشه های تک خطی single line symbolآموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
2D Macros - Multi lineماکروی سیمبل چند خطی جهت ایجاد نقشه چند خطی (نقشه اصلی)سیمبل نقشه وایرینگ دیاگرامآموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
2D Macros - P&I Diagramماکروی سیمبل جهت ایجاد نقشه پروسسی و ابزار دقیق (P&ID)Eplan P & ID symbolمعرفی نرم افزار Eplan fluid
2D Macros - Panel layoutماکروی مخصوص جانمایی دو بعدی تجهیزات برقیPANEL LAYOUT IN EPLANآموزش جانمایی دو بعدی در Eplan
2D Macros - Graphicماکروی گرافیکی جهت طراحی های گرافیکیeplan graphic symbolآموزش طراحی گرافیکی در Eplan
آموزش جانمایی دو بعدی در Eplan
2D Macros - Overviewماکروی سیمبل جهت طراحی صفحات PLCoverview macro eplanآموزش نقشه کشی PLC در Eplan
image fileتصویر مربوط به قطعهimage eplan data portalآموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
Mounting dataمشخصات فیزیکی قطعه مانند ابعاد و اندازه ، فواصل مجاز جانمایی قطعه در تابلو و ...Eplan mounting data eplan data portalآموزش Eplan pro panel
General dataاطلاعات اصلی قطعه مانند شماره فنی قطعه (part no./type no./order no , ....)----------آموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
آموزش مدیریت اجزای پروژه در Eplan
Technical dataمشخصات فنی قطعه مانند جریان ، ولتاژ ، گرمای تولید شده و ...----------آموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
آموزش مدیریت اجزای پروژه در Eplan
Function templateتعداد پین ها، شماره پین ها (پایه ها) قطعه برقی----------آموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
Accessoriesاطلاعات مربوط به اجزای قطعه ----------آموزش های مقدماتی
آموزش نقشه کشی با دیتاپرتال
Prices/othersاطلاعات مالی/بازگانی----------آموزش مدیریت اجزای پروژه در Eplan

کاربرد دیتاپرتال در نقشه کشی با Eplan چیست؟

اطلاعاتی که در بالا ذکر شد برای محصولات یک شرکت در دیتاپرتال آن شرکت موجود است. این اطلاعات به صورت یک فایل با فرمت EDZ بوده و قابل انتقال به دیتابیس نرم افزار Eplan می باشد. بدین طریق امکان طراحی و نقشه کشی مدارک برقی مبتنی بر داده های نامبرده مهیا می شود.

و اما در عمل این اطلاعات چه کاربردی دارند و اصولا چه نوع مدارکی را می توانیم به کمک آنها استخراج نماییم:

– به کمک 3D Macro امکان طراحی و جانمایی سه بعدی انواع تابلوهای برقی مهیا می شود ؛ در ادامه می توانید مدارک مبتنی بر آن (model view) را به صورت خودکار تولید نمایید. در تصویر زیر یک نمونه تابلوی برقی که به کمک ماکروهای سه بعدی در نرم افزار eplan طراحی شده است ، قابل مشاهده می باشد:

– با استفاده از ماکروی دو بعدی از نوع Panel layout امکان جانمایی دو بعدی انواع تابلو های برقی (مستقل از طراحی سه بعدی) فراهم می شود. در تصویر زیر جانمایی دو بعدی سطح یک نمونه تابلو برق به کمک ماکروی Panel layout را می توانید مشاهده بفرمایید:

3d mounting layout

نمونه تابلوی طراحی شده با استفاده از ماکروهای سه بعدی

ماکروی جانمایی دو بعدی در ایپلن

نمونه تابلوی طراحی شده با استفاده از ماکروهای دو بعدی panel layout

– با دسترسی به اطلاعات فنی قطعات در دیتاپرتال شرکتها، امکان تهیه گزارش هایی مانند لیست قطعات (part list) ، لیست خرید (summarized part list) لیست تجهزات تابلویی (enclosure legend) و … به صورت اتوماتیک در Eplan فراهم می شود. می توانید تصاویر قطعات را در هر قسمت از مدارک پروژه وارد نمایید.

-به کمک ماکروهای سیمبل امکان نقشه کشی مدارات تک خطی ، چند خطی و حتی مدارات P&ID با استفاده از دیتابیس نرم افزار ایپلن فراهم می شود.

مدارک مربوط به کابل ها مانند لیست کابل ها، دیاگرام کابل ها، دیاگرام اتصالات کابل ها و همچنین گزارشات مربوط به ترمینال ها مانند گزارش اتصالات ترمینال Terminal connection diagram ، گزارش نمایش ردیف ترمینال ها ،Terminal strip over view ، دیاگرام ترمینال ها Terminal diagram و … همگی به سرعت به کمک اطلاعات نامبرده در دیتاپرتال ها به صورت اتوماتیک استخراج می شود.

part list eplan data portal

استخراج اتوماتیک گزارش پارت لیست در نرم افزار Eplan

bom eplan data portal

استفاده از اطلاعات فنی و تصاویر قطعات موجود در دیتاپرتال و استخراج گزارش لیست تجهیزات (BOM)

استخراج اتوماتیک گزارش مربوط به ترمینالها به کمک اطلاعات دیتاپرتال Eplan

دیتاپرتال آفلاین یا آنلاین، تفاوت چیست و کدام بهتر است؟

اطلاعات موجود در Eplan data portal به دو روش قابل دسترسی می باشد:

1- دیتاپرتال آنلاین : (online eplan data portal)

دیتاپرتال آنلاین مبتنی بر وب بوده و تمامی اطلاعات آن در یک فضای ابری موجود می باشد. با دسترسی به آن می توان اطلاعات پارت مورد نظر را مستقیما به دیتابیس نرم افزار اضافه نمود. اما باید بدانیم که دسترسی به فضای ابری دیتاپرتال آنلاین قابلیتی غیر رایگان (premium) بوده و اکانت آن زمانی فعال می شود که شما لایسنس نرم افزار را از خود شرکت Eplan خریده باشید!  از آنجایی که تقریبا تمامی کاربران نرم افزار ایپلن در ایران از نسخه های کرک شده یا نسخه قفل شکسته معادل اورجینال  استفاده می کنند ، دسترسی به دیتاپرتال آنلاین عملا برایشان غیر ممکن می باشد. اگر هم در این نسخه ها امکان دسترسی به آن مهیا شود، به صورت موقتی بوده و بعد از مدتی از طرف سرور شرکت اصلی مسدود می گردد.عضی نسخه ها به مدت محدود فعال می شوند و مجددا به طور کامل غیر فعال!) بنابراین پیشنهاد ما استفاده از روشی است که امنیت اطلاعات پروژه های شما را تضمین کرده و بتوانید از آن طریق بستر مهندسی سازمان را خود را بر روی آن پیاده سازی نمایید. این روش استفاده از دیتاپرتال های آفلاین  Offline data portal می باشد.

تقریبا تمامی کاربران عزیز کشورمان از نسخه قفل شکسته نرم افزار Eplan استفاده می کنند. استفاده از دیتاپرتال آفلاین بهترین و موثرترین روش برای طراحی و نقشه کشی پیشرفته با Eplan می باشد.

2- ديتاپرتال آفلاين  (offline eplan data portal)

ديتاپرتال آفلاين برگرفته از ديتاپرتال آنلاين مي باشد. بدین صورت که تمامی اطلاعات موجود در فضای ابری دیتاپرتال آنلاین دانلود می شود و  به صورت فایل های مجزا ارائه می شود. این اطلاعات توسط تیم IT ایپلن سنتر از دیتاپرتال آنلاین استخراج شده و در قالب فايل EDZ عرضه شده است. فایل EDZ (دیتاپرتال آفلاین) را می توان به دیتابیس نرم افزار ایپلن Import کرده و به طور دائمی از آن استفاده نمود.

مزیت دیتاپرتال آفلاین:

 • قابل نصب بر روی تمامی نسخه های ایپلن مورد استفاده در ایران
 • اطلاعات دیتاپرتال آفلاین بر روی هارد کامپیوتر ذخیره شده و نیازی به اتصال دائم به اینترنت در حین طرحی و نقشه کشی نیست.
 • امنیت اطلاعات دیتابیس (به دلیل اینکه همواره فعال باقی می ماند)

نسخه های کرک شده Eplan که عموما به صورت رایگان در سایت ها قابل دانلود می باشند، معمولا دارای اشکالات و باگهای نرم افزاری می باشند. توصیه می شوند از نسخه های قفل شکسته استاندارد و بدون باگ که دارای پشتیبانی می باشند استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید نسخه کامل و بدون باگ eplan electric (ارائه شده توسط وبسایت تخصصی ایپلن سنتر) را تهیه نمایید و از خدمات پشتیبانی نرم افزار بهره مند گردید

دیتاپرتال های آفلاین سایت ایپلن سنتر چه مزیت هایی دارد؟

 • کامل بودن اطلاعات – به این معنی که تمامی قطعاتی که در دیتاپرتال آنلاین وجود داشته در دیتاپرتال آفلاین آن هم موجود می باشد .(ذکر این نکته ضروری است که در دیتاپرتال آنلاین بیشتر قطعات آن برند موجود می باشد ولی شامل 100% قطعات نمی شود)
 •  دیتاپرتال برند های اصلی بر اساس فانکشن آنها دسته بندی شده اند. مثلا دیتاپرتال اشنایدر الکتریک شامل تجهیزات حفاظتی ، رله ها و کنتاکتورها، پی ال سی ها، سنسور ها و سوییچ ها هرکدام به صورت یک فایل جداگانه بوده و این به شما کمک می کند که تنها دیتاپرتال مربوط به تجهیزات مورد نیازتان از یک برند را تهیه و نصب نمایید.
 •  بهینه سازی شده و رفع ارور ها و خطاها (نسخه های متفرقه گاها باعث هنگ کردن و قفل شدن نرم افزار شده و خطر از دست دادن دیتابیس نرم افزار وجود دارد!)
 • دسترسی به جدیدترین آپدیت های دیتاپرتال خریداری شده از طریق ناحیه کاربری سایت
 • پشتیبانی نامحدود  (چنانچه اشکالی در فرآیند نصب و حین کار با دیتاپرتالها برایتان ایجاد شود، کارشناسان ما در بخش پشتیبانی مشکل را برایتان رفع می کنند)

در ادامه بزرگترین آرشیو دیتاپرتال های آفلاین (شامل بیش از 1000 گیگابایت اطلاعات) برای استفاده شما عزیزان تهیه و عرضه شده است.

eplan data portal
eplan data portal

تمام ديتاپورتال ها

AVAT Automation
autosen
Audiowell Electronics
ATR
APT
ANU ELECTRIC
Allen-Bradley
Allen-Bradley (NFPA Data)
AGRO
afag
Advanced Energy
ABB
Bender
BELIMO
Belden
Beijer Electronics
Beichen
Baumuller
Baumer
Banner
Balluff
Bachmann electronic
Azbil
Aventics
Cembre
CCM Motors
Casemet
Carlo Gavazzi Automation
Cardiff cable
Bosch Rexroth
BONFIGLIOLI
Bohemia Trafo
BLOCK
Bihl+Wiedemann
Biduk
Bernecker + Rainer
Coolmay
CONTA-CLIP
Connectwell Industries
Conelcom
Comtran Cable
Compere
ComatReleco
CKD
CITEL
Cisco Systems
CHINT
CHANGHE
DNprofil
Dinkle
Deutschmann Automation
Delta
DEHN
DEHN (NFPA Data)
Degson Electronics
DBK David + Baader
DANFOSS
CSTIPC
COTRUST
COSEL
Electropristroj
ELECNOVA
eks Engel
EKF
EES Elektra Elektronik
ECHU Wires & Cables
Eaton
Dunkermotoren (NFPA Data)
Dunkermotoren (IEC Data)
DRAKA
Dorou Cable
DOLD
EXOR
ELECNOVA
Euchner
ETI
E-T-A
ESTUN
eQ-3
Endress+Hauser
ELTAKO
Elobau
ELMEX
ELEKTRO Becov
Gantner
Ganter
Fulling Motor
Fuji Electric
FRER
FRAKO
Finder
FIBOX
Festo
Fandis
FAG Industrial Services
Faber Kabel
Habia Cable
GUSU Electrical
GSEE TECH
Grace Technologies
GOOSVN
Googol Tech
GIRA
Getriebebau NORD
Gestra
General Electric
General Cable
Geissel
Heiniger Kabel
Heine Resistors
HCFA
HB-Softsolution
HBM
HAWE Hydraulik
Hauber-Elektronik
Harting
Hanshin
Hans Turck
HAKEL
Hager
HONT
HONGFA
Honeywell
HMS
HIWIN
Hitachi Industrial Equipment
Hirschmann
Hirose
HIGHSUN ELECTRIC
Helukabel
Helmholz
HellermannTyton
igus
IFSYS
ifm electronic
IDS
IDEC
Icotek
Huntkey Electric
Hummel
Hugo Muller
Hubbell
Horstmann
Jetter
Janitza
JAJER
J. Schneider Elektrotechnik
IXON
ISMET
Iskra MIS
ipf electronic
INOVANCE
Indu-Sol
IMI
ILME
KEBA
KBR
KANEKO
KALEJA
Kabelwerk Eupen
Kabelschlepp
JUNG
JUMO
JUCHO
JITE INDUSTRIAL
Jinfeng cable
Jiangyin ChangJiang Electrical
Lanbao Sensing Technology
Kubler
Kries
Koyo(Wuxi)
Kowa Kasei
Klemsan
KIWA
Kistler
KINGO
Kinco
KEYENCE
Keller-HCW
Lumberg
LS ELECTRIC
LS cable
LOYTEC
Lovato
Licatec
Liaoning Create Cable
Leuze electronic
Lenze
LEMO
Larsen & Toubro
Lapp Group
Micron
METZ CONNECT
Metal Work
Mersen
Mencom
Meltric
mdexx
MCU
Maxsine
Martens Elektronik
Lutze
LUMEL
NICHIFU
Nexans
NADER
Murrplastik Systemtechnik
Murrelektronik
MultiDimension Technology
Muller + Ziegler
MOLEX
Mitsubishi
MISUMI
MindMan
MICROSENS
PATLITE
Panduit
Panasonic
ONI
OMRON Corporation
OEZ
nVent ERIFLEX
Numatics
Uentel-Cable
NOARK
NKK SWITCHES
Nidec Control Techniques
Prysmian
Promet
PROCENTEC
Priority Wire & Cable
PR electronics
PQ-Plus
Powerohm Resistors
PLOSKON AT
Pilz
Phoenix Contact
PFLITSCH
Pepperl+Fuchs
RKC Instrument
Rittal
Riedel Transformatorenbau
RELPOL
Reliance
Redur
RECT Technology
RAIXIN
RAFI
Qlight
PULS
Schmalz
Schaffner
SCED
SBA-TrafoTech
SASSIN
SANYU
SALTEK
Saia Burgess Controls
Saginaw
Safety System Products
SABO
Roxtec
SEW-EURODRIVE
SES Sterling
Servax
Sensopart
Seifert Systems
Secomea
Schweiger
SCHUNK
Schrack
Schneider Electric
SCHMITZ KABEL
Schmersal
Solvimus
Socomec
SMC
SKF
SINOMAGS
SIKA
Sigmatek
Siemens
SICK
Shenler
Shangshang Cable
Shanghai DIRO
TE Connectivity
TBEA
Tatsuta Tachii
Taiyo Cabletec
SUPU Electronics
SUPCON technology
Sunchu
STEGO
Stober
STAN ELECTRONIC
STAHL
Southwire
Tyro Remotes
TUANJ
TTTech
Trafomodern
TOYOGIKEN
Tornado
Top Cable
TKD KABEL
Terasaki
Tele Haase
Teco
TECHNOKABEL
Waycon
WashiON
WAIN ELECTRICAL
WAGO Kontakttechnik
Wagner Magnete
VisionTools
Vishay ESTA
VELLE Electrical
VEGA
Vanguard-ifm Electric
Unipulse
UNEX
YOKOGAWA
Yaskawa
XINJE
Xingyu
Xi'an XiBian Components
Wohrle
Wittenstein
Wieland
WERMA
Wenglor
Weidmueller
WEG
Wittenstein
ZIMMER Group
ZIEHL
Zhuozhong Cable
ZD Motors
York Wire & Cable

دیتاپرتال شرکت مورد نظرتان را را نیافتید؟

از اینجا به ما اطلاع دهید تا بررسی کنیم.

32 دیدگاه

 • با سلام درصورتیکه برای مثال دیتاپورتال شرکت اشنایدر را نصب کرده باشیم، اگر بخواهیم دیتاپورتال شرکت زیمنس را هم اضافه کنیم و اشنایدر هم پاک نشود و هردو را داشته باشیمدر قسمت مدیریت قطعات، از سه گزینه کدام گزینه را باید انتخاب کنیم؟
  • کارشناس پشتيباني سه
   با درود در صورتی که دیتاپرتال جدیدی اضافه می کنید و یا آپدیت جدید دیتاپرتال قبلی را نصب می کنید، در اینجا گزینه سوم را انتخاب نمایید تا علاوه بر اضافه شدن پارت های جدید، پارت های قدیمی نیز آپدیت شوند.
  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   باسلام. دسترسی به لینک های دانلود به صورت نامحدود بوده و شما می توانید همواره از قسمت ناحیه کاربری>دانلودها به لینک های خریداری شده دسترسی یابید.
 • سلام. وقت بخیر من دیتاپرتال اشنایدر رو نصب کردم. پس از نصب قسمت part کلا با مشکل مواجه شده. وقتی وارد part میشم، یه بار نشون میده، یه بار نشون نمیده. و حتی پارت هایی که ساخته بودم، الان در دسترس نیست! یا وقتی که میخوام به هر تجهیز پارت اختصاص بدم، + کنار part رو که می زنم زیر مجموعه ای نشون داده نمیشه. در واقع چیزی نیست انگار. ممنون میشم راهنمایی کنید.
  • کارشناس پشتيباني سه
   باسلام عدم نمایش قطعات در پنجره Part mamagement در غالب مواقع به دلیل نصب نسخه های رایگان ایپلن می شود. این نسخه ها بهینه سازی نشده اند و معمولا دارای باگ هستند. موارد زیر هم موثر هستند: 1- نصب دیتاپورتال ببش از حد (بیش از 10 دیتاپورتال توصیه نمی شود) 2- کند شدن سیستم عامل ویندوز (به گونه ای که امکان لود شدن دیتابیس ایپلن دشوار می شود.) بدین منظور توصیه می شود در مرحله اول وارد مسیر utilities>Part>management>extract>settings شده و بر روی زبانه Access کیلک نمایید. فایل اکسس که همان دیتابیس شما است مشاهده میشود. این فایل اگر کمتر از500 مگابایت باشد، ناشی از ویندوز یا نرم افزار ایپلن خواهد .در این مرحله می توانید این فایل را به درایو دیگری انتقال داده و در همین پنجره آن را انتخاب کرده و open را بزنید. اگر مشکل حل نشد. پیشنهاد موارد زیر را داریم: 1-بهینه سازی هایی برای افزایش سرعت سیستم انجام دهید. 2- همواره پیشنهاد ما استفاده از نسخه تست شده و استاندارد ایپلن می باشد. نسخه های رایگان معمولا دارای باگ هستند و همچین شامل پشتیبانی ما نمی شوند. باسپاس
 • سلام. من دیتاپرتال ریتال را دانلود کردم. تقریبا تمامی قطعات ماکروی سه بعدی دارند اما برای شینه های مسی وجود ندارد. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   با درود. برای وارد کردن شینه ها نیازی به دیتاپرتال نیست . توضیحات مربوط به این بخش و نیز استفاده از باس بار های ریتال در طراحی سه بعدی در بسته آموزش EPLAN PRO PANEL به طور مفصل ارائه شده است. همچنین روش استفاده از ماکروهای سیمبل/پنل لایوت/گرافیک و … در دیتاپرتال ها در آموزش جامع ایپلن تشریح شده است. در صورت تمایل می توانید از آموزش های مرتبط بهره مند گردید. باتشکر
 • سلام و درود بر شما مهندسان عزیز در مورد دیتاپرتال آفلاین سوالی داشتم از خدمتتون. آیا این دیتا پرتال ها در ایپلن پرتال 2022 هم جواب می دهد منظورم آخرین ورژنی که تازه وارد بازار شده . چون در مورد دیتاپرتال های رایگانی که ایمپورت کردم در حالت سه بعدی نمایش نداد. سپاسگذارم ارادتمند شما توماج
  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   با درود به شما کاربر گرامی بله . کلیه دیتاپرتال های موجود در سایت ایپلن سنتر بر روی نسخه 2022 ایپلن نیز قابل نصب می باشد. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق پشتیبانی> ارسال تیکت اطلاع دهید تامشکل را مرتفع نماییم باتشکر
 • سلام وقت بخیر . ببخشید امکان داره دیتاپرتال های شرکت های داخلی مثل رعد .شیوا امواج و … و بخصوص درایوهای الکتریکی مطرح در ایران را داخل مجموعه لیست دیتاپرتال قرار بدید . من مدت ها به دنبال این دیتاپرتال ها هستم ولی پیدا نمیکنم . چون در مجموعه اموزشی طراحی 3 بعدی که داخل سایت قرار دادید دیدم این مدل و برندها داخل مجموعه اموزشی بود .
  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   باسلام ضمن سپاس از شما بابت موضوعی که مطرح نمودید، به اطلاع می رسانم که تهیه دیتاپرتال های مربوط به مارک های داخلی در دستور کار ما می باشد. پس از تکمیل مراحل کار، بلافاصله در سایت قرار می دهیم و اطلاع رسانی صورت می پذیرد.
 • سلام و درود من پارت دیتال اشنایدر الکتریک رو نصب کردم که ظاهرا درست نصب نشده ممنون میشم راهنمایی کنید چگونه حذف میشن تا مجددا نصب را انجام دهم همچنین رم در حال حاضر من 2 می باشد ایا کافی است یا باید ارتقا دهم باتشکر
  • کارشناس پشتيباني سه
   سلام

   برای حذف دیتاپرتال یک برند می بایست فایل های آن را در مسیر C:\Users\Public\EPLAN\data پاک نمایید. برای این منظور در مسیر مذکور وارد شده و سپس در پوشه های ذکر شده مطابق تصویر پایین وارد شده و مارک مورد نظر (مثلا Siemens) را پاک نمایید.

   در مرحله بعد وارد پنجره Part management در ایپلن شوید و در قسمت Field base filter بر روی زبانه آن کلیک نمایید و در پنجره باز شده مطابق  تصویر زیر نام شرکت را فیلتر نمایید. بعد از اوکی کردن تمامی قطعات آن مارک ظاهر می شود. برای پاک کردن آنها کافیست در سمت چپ پایین پنجره part management حالت نمایش را روی لیست قرار داده و همه پارت ها را انتخاب و پاک کنید.

   – برای کار نرم افزار eplan pro panel رم حداقل 4 گیگا بایت و ترجیحا 8 گیگ توصیه می شود. رم 2 گیگ مقداری روند کار را کند می کند و ممکن است نرم افزار مدام قفل کند. در صورت امکان آن را ارتقا دهید.

  • کارشناس پشتيباني سه
   سلام.احتمالا فایل دیتاپیس نرم افزار با نام ESS_part001.mdb دچار مشکل شده است. برای راهنمایی جهت رفع مشکل به پشتیبانی تیکت بزنید.
 • با سلام و خسته نباشید لطفا در بخش دیتا پورتال، قطعات موجود داخل هر پک را مشخص کنید تا هنگام خرید دقیقا چک شود که قطعه مورد نیاز در داخل پک موجود می باشد یا خیر با تشکر
  • کارشناس پشتيباني سه
   باسلام . سعی شده است برای دیتاپرتال های اصلی (مانند زیمنس) این کار انجام شود و بخشی از اطلاعات دیتاپرتال ها را در سایت قرار داده ایم. با توجه به زمان بر بوده بررسی آنها ، انجام این کار برای دیتاپرتال های دیگر به مرور انجام خواهد شد. از ارائه نظرتان بی نهایت سپاسگذاریم.
 • لطفا جهت تهیه دیتا پرتابل اتونیکس که کاربرد زیادی در صنعت دارند بخصوص سنسور و نمایشگر دما و استپ موتور های آن راهنایی بفرمایید
  • کارشناس پشتيباني سه
   با سلام. دیتاپرتال آتونیکس در لیست دیتاپرتال های موجود در بستر آنلاین نرم افزار نیست و در حال حاضر متاسفانه دیتاپرتالی برای آن نداریم.
 • با سلام و احترام بنده دیتاپورتال ریتال را 5ماه پیش  خریداری کرده ام اگر فقط بخواهم فایل های بروز رسانی شده را خریداری کنم چکاری باید انجام دهم ؟ با تشکر
  • کارشناس پشتيباني سه
   با درود به شما نیازی به پرداخت مجدد نیست.کافیست وارد ناحیه کاربری بخش دانلود ها شوید و فایل های آپدیت شده را دانلود نمایید. باتشکر
  • کارشناس پشتيباني سه
   باسلام لینک های خریدهای دانلودی همواره تست می شوند. با این حال به پشتیبانی تیکت بزنید تا مشکل را سریعا رفع نماییم.
 • سامان قائدی
  آیا امکان import کردن تکی پارت ها در یک دیتا پورتال بخصوص وجود دارد که نیازی به اضافه کردن کل دیتا پورتال نباشد؟
  • کارشناس پشتيباني سه
   باسلام فایل های مذکور به صورت گروهی نصب می شوند و امکان نصب به صورت تک به تک عملی نمی باشد.
keyboard_arrow_up